Pan wizualny

Infografiki, grafiki, lifestyle i hobby

Infografiki mogą być świetnym sposobem na przekazanie wiadomości. Nie tylko pomagają opowiedzieć historię tego, co chcesz przekazać, ale także angażują czytelników za pomocą obrazów i prezentują informacje w łatwym do przyswojenia formacie, który jest idealny do postów w mediach społecznościowych lub prezentacji!


Plakaty infograficzne stają się coraz bardziej popularne, ponieważ ludzie chcą, aby ich historie były udostępniane na

wszystkich platformach - w tym na platformach wizualnych, takich jak infografiki. Infografiki ułatwiają szybkie udostępnianie treści za pośrednictwem biuletynów e-mail, postów na Facebooku, tweetów itp., a przy tym pozwalają na szybkie dotarcie do sedna sprawy za pomocą przyciągającej wzrok grafiki


Infografika to wspaniały sposób na przedstawienie danych w kreatywnym i łatwym do zrozumienia formacie. Są szczególnie skuteczne w wyjaśnianiu skomplikowanych tematów, które ludzie uważają za trudne do zrozumienia, na przykład „Jak działa mózg”. Infografiki stały się podstawową strategią marketingową dla wielu firm, ponieważ działają tak dobrze! W tym poście pokażemy, jak tworzyć własne infografiki, wraz z kilkoma świetnymi wskazówkami, co sprawia, że są one atrakcyjne i skuteczne.


Wyjaśnij swój cel

Ważne jest, aby zdecydować, jaki jest cel Twojej infografiki. Albo będzie to wizualizacja danych, wideo objaśniające, albo ogólnie marketing. Twój cel powinien poprowadzić Cię przez proces tworzenia i pomóc w ustaleniu, jakie treści należy uwzględnić.

- Wizualizacja danych: Jeśli Twoim celem jest pokazanie na grafice pewnych informacji statystycznych na określony temat, weź pod uwagę jej rozmiar, a także schemat kolorów, aby uzyskać doskonałą prezentację. Upewnij się, że wszystko jest czytelne dla widzów i ma dobry kontrast między tekstem a kolorami tła

- Film wyjaśniający: infografiki mogą przedstawiać proste pojęcia, takie jak „Jak działa nasz mózg”, ale zagłębienie się w nie wymagałoby więcej czasu, niż można by poświęcić na jednym zdjęciu, więc jeśli taki jest Twój cel, spróbuj uzupełnić je filmami wyjaśniającymi te procesy.


Określ grupę docelową

Następnym krokiem jest zdefiniowanie grupy docelowej, ponieważ na tym będzie opierał się temat i cel infografiki

- Kim oni są?

- Co mam zrobić, żeby do nich dotrzeć?

Docelowi odbiorcy mogą się znacznie różnić w zależności od tego, co próbujesz osiągnąć. Ale zanim cokolwiek zrobisz, ważne jest, aby zdefiniować cel tworzenia infografiki, aby wiedzieć, komu chcesz przekazać swoją wiadomość.

Może to być firma docierająca do potencjalnych klientów z informacjami o swoich produktach lub usługach, agencje rządowe publikujące dane dotyczące zmian klimatycznych, edukatorzy informujący ludzi o różnych chorobach - wszyscy mają bardzo różne potrzeby, jeśli chodzi o grupę docelową. Zawsze najlepiej, jeśli treść przemawia bezpośrednio do tych osób. 

***

Zbierz wymagane informacje i dane

Aby przygotować idealną infografikę, musisz zebrać wymagane informacje i dane.

Mogą to być: podstawowe statystyki, ankiety lub wywiady z ekspertami. Jeśli chcesz stworzyć dobrze zbadaną infografikę, wybierz drugą opcję, ponieważ zajmie to więcej czasu i wysiłku, ale w zamian otrzymasz bardzo wiarygodne wyniki. # Spraw, aby rozmiar pliku był zarządzalny

Utwórz obraz, który nie jest zbyt duży dla użytkowników, którzy mogą wyświetlać je na mniejszych ekranach, takich jak urządzenia mobilne. Powinien być wygodnie dopasowany, bez odchodzenia od krawędzi ekranu, gdy zmieniają rozmiar zawartości za pomocą narzędzia do zmiany rozmiaru okna przeglądarki (np. Szczypanie). Dobrą zasadą jest tworzenie jednego cala kwadratowego obrazu na 100 pikseli szerokości lub wysokości, w zależności od tego, który wymiar ma większą liczbę pikseli. # W razie potrzeby uwzględnij paski skali

Pasek skali pomaga widzom zrozumieć proporcje między różnymi obiektami (np. Długość, szerokość, waga) oraz ich związek z danym obiektem.


Używaj odpowiednich kolorów

Wybór odpowiedniej palety kolorów to ważny krok w tworzeniu infografiki. Powinien być spójny z treścią, aby widzowie mogli łatwo się po niej poruszać bez rozpraszania się różnymi elementami projektu, takimi jak czcionki lub obrazy. # W razie potrzeby dołącz wykresy


Utwórz szkielet

Wireframing jest bardzo przydatny do tworzenia infografik, ponieważ pomaga w konceptualizacji układu i projektu przed przejściem do pełnego projektu.

Projektowanie infografiki powinno być wspólnym wysiłkiem; dlatego ważne jest, aby udostępniać swoje makiety współpracownikom lub klientom w celu uzyskania opinii. Uważaj na rozmiary czcionek.


Posdumowanie

Podsumowując, najważniejsze podczas projektowania infografik to:

-dobór odpowiedniej palety kolorów-W tym wykresy w razie potrzeby

-wireframing w celu konceptualizacji układu i projektu przed przystąpieniem do pełnego projektu-Omówienie szkieletów z kolegami lub klientami w celu uzyskania opinii. Uważaj na rozmiary czcionek.

- Zaprojektuj infografiki, które są przejrzyste, proste i łatwe do przyswojenia dla widzówJak tworzyć kreatywne infografiki: pozycja obowiązkowa dla współczesnych marketerów